Znamy prowadzących Eurowizję Junior 2020! Alicja Tracz odkrywa kolejne karty, Hiszpania prezentuje utwór

Z dnia na dzień w świecie Eurowizji Junior jest coraz bardziej gorąco. Poznajemy kolejne utwory, szczegóły, reprezentantów, co potęguje naszą niecierpliwość w oczekiwaniu na konkurs. Dzisiaj w siedzibie TVP miejsce miała konferencja prasowa, która rozjaśniła nam wiele spraw, między innymi fakt, kto będzie prowadził konkurs! Oprócz “polskich” smaczków wydarzyło się także dużo więcej. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Kto będzie prowadził tegoroczny konkurs?

Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski – to właśnie oni będą odpowiedzialni za prowadzenie Eurowizji Junior w Warszawie! Ida jest znaną postacią w świecie sympatyków konkursu – swoim wystąpieniem w Gliwicach zyskała ogromną sympatię widzów, więc jej obecność z pewnością ucieszy fanów! Rafał Brzozowski jest piosenkarzem, a na koncie ma także prowadzenie takich programów jak “Jaka To Melodia?” czy “Koło Fortuny”. Warto wspomnieć, że w roku 2017 walczył w Krajowych Eliminacjach o wyjazd na Eurowizję. Małgorzata Tomaszewska jest znaną prezenterką, współprowadziła między innymi Festiwal w Opolu, Wakacyjną Trasę Dwójki, a obecnie pracuje przy 11. edycji programu The Voice Of Poland. Dla całej trójki poprowadzenie konkursu będzie z pewnością wyzwaniem, zwłaszcza, iż konkurs odbywa się w formie zdalnej. Oczekuje się zatem, że prowadzący swoją energią wypełnią studio i nadadzą wydarzeniu niepowtarzalnej atmosfery. Właśnie za to trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Co jeszcze wydarzyło się na konferencji?

Gościem specjalnym dzisiejszego wydarzenia była reprezentantka Polski, czyli Alicja Tracz. Młoda wokalistka w towarzystwie tancerzy wykonała swój konkursowy utwór “I’ll Be Standing” w nowej wersji. Zmieniony został przede wszystkim tekst, dodano więcej języka polskiego, którego wcześniej było za mało. Wokali Alicji brzmiał bez zarzutu, a oprawa występu wyglądała naprawdę dobrze! Trudno stwierdzić czy jest to oficjalna wersja kompozycji, ale jak podaje portal eska.pl – już w sobotę 10 października odbędzie się premiera teledysku do konkursowej piosenki, a więc zarazem usłyszymy także wersję studyjną.

Oprócz występu Alicji podane zostały także szczegóły dotyczące realizacji występów, TVP zapewnia, że każdy będzie miał takie same warunki, aby to uczynić. Przypominamy, że konkurs odbywa się w formie zdalnej, a jest to tym samym jedna z alternatyw dla majowego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Konferencję będzie można obejrzeć dziś w TVP 1 o godzinie 22:55.

Hiszpania prezentuje utwór, a na Francję czekamy do piątku!

Jednym z ważniejszych wydarzeń dnia jest także premiera hiszpańskiej propozycji. “Palante” w końcu wybrzmiało w całości. Jest to nowoczesny i chwytliwy utwór przez wielu fanów już teraz typowany do zajęcia miejsca w czołówce. Wiemy także, że kompletowany jest team, z którym Solea będzie pracowała nad występem. Czy to wystarczy, aby zwyciężyć w konkursie? Dowiemy się 29 listopada!

https://youtu.be/B7rCsUr42Hs

Na jakiekolwiek wieści z Francji czeka wielu fanów, którzy oczekują, że kraj ten wystawi zdecydowaną propozycję na zwycięstwo. Okazuje się, że nazwisko reprezentanta poznamy już w piątek! Być może wtedy ukaże się więcej szczegółów na temat utworu. Na ten moment trzymamy kciuki, aby Francja utrzymała swoją dobrą passę!

To już wszystko z dzisiejszego podsumowania dnia. Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o poszczególnych wydarzeniach!

źródło: junioreurovision.tv, instagram: @ala_tracz, RTVE

 

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts
%d bloggers like this: