Eurowizja za kulisami, czyli Alicja Rega o swojej przygodzie z konkursem!

Alicja Rega, czyli autorka pięknego występu na Eurowizji Junior 2017 w Tbilisi, zdobywczyni punktów od wszystkich komisji jurorskich, niewątpliwie wspaniała i utalentowana wokalistka zgodziła się odpowiedzieć na nasze pytania! Jesteście ciekawi co opowiedziała nam o kulisach “Juniora”, swoim występie i integracji z uczestnikami? Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Aga Bagińska: Cześć Alicja! Dziękuję Ci za chęć udzielenia wywiadu na naszą stronę. Na początku chcę Cię zapytać: co Cię skłoniło do udziału w preselekcjach?

Alicja Rega: Jestem osobą, która lubi wyzwania, dlatego postanowiłam, że spróbuję swoich sił na preselekcjach do JESC. Nie ukrywam, że było to trochę moje marzenie, aby pojechać do Gruzji i reprezentować Polskę. Więc kto jak nie ja, ma spełniać moje marzenia?

A.B.: To prawda! Wygrałaś preselekcje, a jak przebiegały przygotowania do samej Junior Eurowizji?

Alicja Rega: Było dużo pracy przed Eurowizją. Przymiarki, próby i wywiady. Mimo że było to czasochłonne, to jak widać, opłaciło się poświęcić tyle czasu i energii, aby przeżyć tę przygodę.

A.B.: Z pewnością się opłaciło! Opowiedz trochę o kulisach! Jak wspominasz próby, czerwony dywan, integrację z uczestnikami?

Alicja Rega: Byłam bardzo podekscytowana i nie docierało trochę do mnie, co tak właściwie teraz się dzieje w moim życiu. Próby były bardzo profesjonalne i starałam się zawsze dawać na nich jak najwięcej z siebie. Jeśli chodzi o ceremonię otwarcia, czyli tak zwany czerwony dywan, to wszystko działo się bardzo szybko i zanim spostrzegłam się, już kończyłam rozmowę z Mariam Mamadashvili (zwyciężczyni JESC 2016). Patrząc na integrację uczestników z roku 2017, mogę powiedzieć, że integracja była na pewno gorsza od roku 2018. Nie mieliśmy zbyt wielu zorganizowanych spotkań integracyjnych, jednak poznawaliśmy się w czasie wolnym i podczas wspólnych wycieczek.

A.B.: To bardzo ciekawe, miło jest słyszeć, jak to wygląda za kulisami! Jak ogólnie wspominasz przygodę w Tbilisi?

Alicja Rega: Uczestnicy Eurowizji byli bardzo otwarci i przyjaźni, czuliśmy się w swoim towarzystwie, jakbyśmy się znali już kilka lat. Przygoda z Eurowizją to nie tylko sam występ, ale także współpraca, rozmowy, przebywanie z osobami, które mi towarzyszyły z Telewizji Polskiej, ale także moimi bliskimi, przede wszystkim z moją mamą oraz fanami Eurowizji.

A.B.: Zgadzam się z Tobą, Eurowizja to naprawdę dużo więcej niż sam występ. Jestem bardzo ciekawa, kto był wtedy Twoim faworytem, lubiłaś zwycięską piosenkę “Krylya”?

Alicja Rega: Piosenka zwycięska była bardzo fajna, wpadała w ucho. Nie miałam faworyta, ale podobała mi się piosenka “I am the one” –Helena Meraai.

A.B.: To naprawdę piękna piosenka! Zastanawiająca jest jeszcze jedna sprawa, czy byłaś zadowolona ze swojego występu?

Alicja Rega: Dużo osób mnie o to pyta i jak najbardziej odpowiedz brzmi tak.

A.B.: Wspaniale to słyszeć! Czy “Mój Dom” to była piosenka przygotowana specjalnie na JESC?

Alicja Rega: Tak, Marek Kościkiewicz, który jest autorem tekstu i muzyki, przygotował tę piosenkę specjalnie dla mnie na Eurowizję Junior. Włożył w tę piosenkę całe swoje serce i zapał. Natomiast Tomasz Filipczak nadał jej kształtu poprzez swą aranżację.

A.B.: To była zdecydowanie udana propozycja! Czy chciałabyś w przyszłości reprezentować Polskę na Eurowizji?

Alicja Rega: To byłoby kolejne spełnienie marzeń, ale zobaczymy, jak potoczy się moja przygoda z muzyką.

A.B.: Trzymam w takim razie kciuki za Twoją karierę! Już na koniec zapytam: Z kim miałaś najlepszy kontakt na JESC 2017 i utrzymujesz go teraz?

Alicja Rega: Trudno wybrać jedną osobę, ponieważ wszyscy uczestnicy, których poznałam w Tbilisi, są wspaniali. Nadal próbujemy utrzymać kontakt, mamy grupę na Instagramie, ale wiadomo, że taki kontakt jest trudny do utrzymania, ponieważ każdy żyje swoim życiem i niestety nie spotykamy się osobiście.

A.B.: To prawda, ale mimo wszystko bardzo fajnie, że staracie się utrzymać kontakt. Dziękuję Ci za poświęcony czas i życzę powodzenia w realizacji dalszych planów!

 

A Wy jak wspominacie występ Alicji na Eurowizji Junior? 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *