Fani Eurowizji z pewnością bardzo tęsknili za konkursowymi emocjami, ale na ten moment mamy ich z pewnością dużo więcej niż jakiś czas temu! Kolejne kraje wybierają swoich reprezentantów na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020, który odbędzie się w Warszawie. Wydarzeniem tygodnia jest oczywiście zwycięstwo Alicji Tracz podczas niedzielnego finału Szansy Na Sukces, która z piosenką I’ll Be Standing powalczy o jak najlepszy rezultat w trakcie listopadowych zmagań. Warto jednak przyjrzeć się także innym państwom, które wybrały swoich przedstawicieli. Rzućmy na to okiem!

 

Serbia stawia na chłopaka!

Wielu z pewnością pozytywnie zaskoczył fakt, że ten bałkański kraj zdecydował w tym roku postawić na wokalistę, podczas gdy w ostatnich latach prym wiodły utalentowane dziewczyny. 14-letni Petar Aničić powalczy o zwycięstwo z utworem pt. Heartbeat. Zaszczyt ten przypadł mu decyzją specjalnego jury, które uznało tę propozycję za najbardziej odpowiednią. Chłopak jest doświadczony w muzycznych zmaganiach, ma na koncie kilka nagród, a na codzień interesuje się m.in. historią, sportem czy geografią. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!

 

Sofia Feskova reprezentantką Rosji!

Rosjanie także poznali już swoją reprezentantkę. Została nią 11-letnia Sofia Feskova. O zwycięstwo powalczy z utworem Moy Novy Den, który zyskał aprobatę jurorów oraz widzów, którzy wspólnie zadecydowali o takim rezultacie. Sama Sofia informuje, że piosenka przekazuje fakt, iż nikt nie powinien się nigdy poddawać, a każdy dzień przeżywać z radością. Rosyjskie preselekcje składały się z półfinałów, gdzie uczestniczyło 39 uczestników, za to w finale okazję miało zaprezentować się już tylko 11 z nich. Całe zmagania wygrała Sofia, której serdecznie gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki!

 

 

Kazachstan stawia na Karakat Bashanovą!

Karakat Bashanova zwyciężyła preselekcje w Kazachstanie. Rywalizowała z 12 innymi uczestnikami, ale po zaśpiewaniu kompozycji Forever okazało się, że nie miała sobie równych. Po triumfie w głosowaniu jury otrzymała odpowiednio dużo głosów od widzów, aby cieszyć się ze zwycięstwa. Dziewczynka zadedykowała występ ojcu, który zmarł jakiś czas temu. Jej emocje ujęły zdecydowaną większość osób. Przypominamy, iż Kazachstan rok temu zajął 2 miejsce, tuż za naszą Viki Gabor… Czy Karakat jest w stanie przynieść swej ojczyźnie upragnione zwycięstwo? To się okaże… Powodzenia!

 

Girlband z Holandii!

UNITY to zespół złożone z czterech dziewcząt, a są to Naomi, Demi, Maud oraz Jayda. Niestety druga z członkiń, czyli Demi, nie mogła uczestniczyć w preselekcjach z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak jej koleżankom w zwycięstwie! Wokalistki wykonały utwór Best Friends, a po głosowaniu profesjonalnego jury, jury złożonego z dzieci oraz głosowaniu online okazało się, iż to właśnie one są triumfatorkami. Czy gospodarz Eurowizji 2021 ma szansę przenieść do siebie także Juniora? Tego dowiemy się niebawem!

Susan prezentuje teledysk “Stronger With You”

Pierwszą reprezentantkę Niemiec w historii konkursu poznaliśmy już jakiś czas temu, ale dopiero w sobotę mogliśmy obejrzeć teledysk przygotowany do utworu oraz usłyszeć jego odświeżoną wersję. Susan zaśpiewała swój utwór podczas niemieckich preselekcji przed jury, które uznało ją za zwyciężczynię. Widok debiutującego kraju jest zawsze wielką radością, dlatego też szczerze trzymamy kciuki za Susan!

 

Ona jest siłą, czyli zwycięstwo Ali Tracz!

Absolutną wisienką na torcie dla polskich fanów było wczorajsze zwycięstwo Alicji Tracz w finale Szansy Na Sukces. 10-latka w pierwszym etapie finału wykonała utwór Mam Tę Moc z Krainy Lodu (Katarzyna Łaska). Chwilę po tym usłyszeliśmy premierowo piosenkę skomponowaną przez Gromeego (Eurowizja 2018) pt. I’ll Be Standing. Ala oczarowała głosem dosłownie wszystkich, gdyż zarówno jury, jak i widzowie zdecydowali się przyznać jej najwyższe noty. W finale rywalizowały także Lena Marzec oraz Agata Serwin. Zajęły kolejno 2. i 3. miejsce. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów, życzymy powodzenia, a za wspaniałą Alicję trzymamy już teraz kciuki!

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił i przypomniał Wam wszystkie wydarzenia ostatniego tygodnia. Zapraszamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i śledzenia naszej strony w celu uzyskania najświeższych informacji!

 

źródło: junioreurovision.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *