Hiszpania uchyla rąbka tajemnicy, a Włochy myślą, czyli podsumowanie dnia!

Przybywamy do Was z kolejnym artykułem, który podsumuje wszystko, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich godzin w świecie Juniora. Czekają na Was między innymi takie kąski, jak fragment piosenki Hiszpanii, co nieco o tegorocznej scenie oraz możliwe poszerzenie listy uczestników tegorocznej Eurowizji Junior… Zapraszamy!

Solea i Palante, czyli reprezentacja Hiszpanii!

Soleá Fernandez Moreno to 9-latka, która powalczy o upragnione zwycięstwo dla swojej ojczyzny. Ten fakt został podany do wiadomości publicznej na początku września, natomiast to właśnie dzisiaj odsłonięte zostały kolejne karty! Utwór, który dziewczynka zaprezentuje, nosi tytuł Palante. Jest to chwytliwa piosenka, która przekazuje pozytywną energię, podkreślając wagę jedności. Premiera odbędzie się 7 października, ale telewizja RTVE opublikowała minutowy fragment kompozycji, który możecie usłyszeć TUTAJ. Koniecznie dajcie znać, co myślicie!

Soleá will represent Spain at the Junior Eurovision Song Contest 2020

Co nieco o scenie…

Zdaje się, że hiszpańska telewizja RTVE bardzo lubi ujawniać coraz to nowsze szczegóły. Skorzystajmy zatem z ich informacji! Jak będzie wyglądała scena, na której zaprezentuje się reprezentantka tego kraju? Będzie posiadała zakrzywiony ekran LED (wysokość 4,5 m, szerokość 13 m). Nad podłogą, która w ekran również będzie wyposażona, zawiśnie kula nawiązująca do logo konkursu. Występ wokalistki zrealizowany będzie 19 i 20 października. Przypominamy, że ze względu na panującą pandemię każdy kraj nagra swoją prezentację we własnym studio, a całkowite efekty zobaczymy już 29 listopada.

Czy lista uczestników może ulec zmianie?

Wiele krajów-uczestników z poprzednich lat zrezygnowało z udziału w tegorocznym konkursie ze względu na pandemię oraz jej skutki. Z tego też powodu EBU szybko zakomunikowało, że lista uczestników nie jest jeszcze zamknięta i nadawcy mają szansę zmienić swoje decyzje. Nad takim krokiem myśli telewizja RAI, której udział będzie zapewne zależał od możliwości technicznych i finansowych. Ostateczny wybór powinien paść niedługo, zatem trzymamy kciuki za powrót tego państwa na listę uczestników!

 

To już wszystkie informacje z dzisiejszego dnia. Czy któraś Was szczególnie zaskoczyła, ucieszyła? Dajcie znać!

źródło: junioreurovision.tv, RTVE, RAI

Total
2
Shares
1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts
%d bloggers like this: