Eurowizja Junior 2019, która odbędzie się w Polsce, nadchodzi wielkimi krokami. Niedługo poznamy nowe szczegóły, a tymczasem fani spekulują, które państwa wezmą udział lub które powrócą. Jak się okazuje, krajem powracającym może być Hiszpania! Przypomnijmy sobie jej historię na tym konkursie….

Najlepszy wynik-zwycięstwo, najgorszy… 4 miejsce

Hiszpania brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci cztery razy, a ich uczestnictwo przypada na lata 2003-2006. Mimo że ich startów nie było za wiele, to hiszpańscy reprezentanci radzili sobie bardzo dobrze. W 2003 roku osiągnęli drugie miejsce, rok później udało im się zwyciężyć za sprawą piosenki “Antes Muerta Que Sencilla”, którą wykonywała młodziutka Maria Isabel. Utwór rywalizował wówczas z osiemnastoma krajami. Reprezentantka Hiszpanii uzyskała 171 punktów i ze sporą przewagą nad drugim miejscem wygrała konkurs. W kolejnych latach hiszpańskim wokalistom przypadały miejsca: drugie (2005 rok) oraz czwarte (2006), co jednocześnie jest najgorszym rezultatem, jaki udało się temu krajowi osiągnąć.

Powrót po 13 latach i to na “polski” konkurs? To bardzo możliwe!

Wczoraj hiszpańska szefowa delegacji ogłosiła, że telewizja RTVE planuje powrócić na Konkurs Eurowizji Junior. Wcześniej pojawiały się głosy, że Hiszpanie są otwarci na ponowny udział, aczkolwiek nie było to potem w żaden sposób rozwinięte. Teraz nie powinniśmy mieć wątpliwości co do poważnych planów powrotu tego kraju na “Juniora”,gdyż informacja ta została zamieszczona na twitterze @eurovision_rtve, a konto to jest oficjalnym profilem na tym portalu, gdzie możemy uzyskać wiarygodne informacje na temat tego państwa na Eurowizji.

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne ogłoszenie, że Hiszpania stanie do rywalizacji w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w Gliwicach!

Chcielibyście powrotu Hiszpanii do konkursu? Lubicie ich propozycje z lat ich startu? Napiszcie w komentarzu!

źródło: wikipedia.pl,twitter.com (@eurovision_rtve)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *