Eurowizja Junior 2020: Wielki debiut! Niemcy wyślą swojego reprezentanta pierwszy raz w historii!

Historyczny moment – Niemcy pierwszy raz w historii pojawią się na konkursie. Jak informują nadawcy KiKA, NDR oraz ZDF, przedstawiciel naszych wschodnich sąsiadów zostanie wyłoniony przez program “Dein Song für Warschau”, którego nagrania są planowane na sierpień i wrzesień. Zwycięzca programu nagra piosenkę z Leventem Geigerem i pojedzie walczyć o zwycięstwo!

Zasady są proste – każda chętna osoba, która mieści się w przedziale od 9 do 14 lat, musi wysłać nagranie wideo w którym pokazuje jak śpiewa i świetnie się bawi do swojej ulubionej piosenki. Niektóre z filmików będą publikowane na kanale YouTube oraz na stronie nadawcy. Potem producenci wybiorą uczestników programu i właśnie tam wszystko się rozegra. Termin zgłoszeń mija już niedługo, bo 31 lipca. Dzieci jednak na pewno dadzą sobie radę!

germany junior eurovision 2020 eurowizja junior 2020

Historia Niemiec na Eurowizji Junior

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 będzie pierwszym dla naszych zachodnich sąsiadów. Początkowo mieli wystartować już podczas pierwszej edycji konkursu, lecz koniec końców zrezygnowali i zostali zastąpieni m.in. przez nasz kraj. Następna okazja pojawiła się rok później, czyli w 2004. Start Niemiec wydawał się niemalże pewny, ale i tutaj coś zawiodło i nie zobaczyliśmy finalnie tego państwa nigdy w konkursie.

 

źródło: eurovision.de, telegraph.co.uk (fot.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *