Alicja Tracz Eurowizja Junior

Droga Alicji Tracz do sukcesu! Robin poda niderlandzkie punkty w listopadzie

 

Alicja Tracz jest niewątpliwie wschodzącą gwiazdą młodego pokolenia. Poznać ją mogliśmy już w Małych Gigantach, następnie w 3. edycji The Voice Kids, gdzie trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Potem nadszedł już tylko czas na Eurowizję Junior, ale jak się to wszystko zaczęło?

Alicja Tracz ma niespełna 10 lat, pochodzi z naprawdę małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy, która znajduje się w województwie lubelskim. Śpiewać zaczęła, gdy miała ledwo 6 lat! Śpiewu uczy ją Pani Agnieszka Wiechnik. Dziewczynka ogromną inspirację widzi w swojej starszej siostrze Oli i gdyby nie ona, to prawdopodobnie nigdy byśmy nie usłyszeli o młodej gwieździe! Sama przyznaje, że to właśnie starsza siostra zapaliła w niej miłość do muzyki.

Ala ma na swoim koncie naprawdę wiele osiągnięć międzynarodowych, m.in. razem ze swoją siostrą zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach na Międzynarodowym Festiwalu Uśmiechy Morza w Balcziku w Bułgarii.

Potem naszedł czas na podbicie wielkich scen telewizji. Pierwszym talent-show byli Mali Giganci. Następnym wielkim wydarzeniem w życiu małej artystki była 3. polska edycja The Voice Kids. Dziewczynka w pierwszym etapie programu zaśpiewała “I’ll Be There”, wykonaniem tego utworu oczarowała wszystkich jurorów! Po pierwszych 30 sekundach odwrócili się Dawid, Cleo i Tomson&Baron, czyli całe grono jurorskie. To nie lada wyzwanie wywrzeć taki zachwyt w tak doświadczonych wokalistach! Ala jako swojego mentora wybrała Dawida Kwiatkowskiego, co było naprawdę dobrym posunięciem, patrząc, że dotarła aż do finału!

Nadszedł czas na następy etap – Bitwy. Został on bezapelacyjnie wygrany przez Alicję. Zaśpiewała w nim piosenkę “O mnie się nie martw”. Dawid uznał, że to właśnie późniejsza reprezentantka Polski na Eurowizji Junior wypadła w nim najlepiej, ułatwiając jej drogę do zwycięstwa programu.

W finale dziewczynka zaprezentowała cudowny utwór “I Have Nothing”, który pokazał, na co ją stać! Mając 9 lat podołała tak potężnemu utworowi – należy jej się ogromny szacunek i podziw. Występ był utrzymany w bardzo baśniowym klimacie. Ten występ sprawił, że wokalistka pozostała w świadomości widowni na dłuższy czas. Potwierdzają to tylko same pozytywne opinie internautów.

Eurowizja Junior 2020 – szansa na sławę?

Alicja Tracz bezapelacyjnie wygrała “Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020”, zdobywając w odcinku finałowym maksymalne noty od widzów i grona jurorskiego. Oczywiście nie można zapomnieć o półfinale, który rzecz jasna wygrała z piosenką “Kolorowy Wiatr” Edyty Górniak. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci często daje szanse na zaistnienie na polskim rynku muzycznym, a my właśnie tego młodej Ali życzymy! Pamiętajcie, aby wspierać naszą reprezentantkę.

 

Robin poda niderlandzkie punkty podczas finału Eurowizji Junior

Oficjalna strona Songfestival.nl na Instagramie podała, że Robin będzie tzw. podawaczem punktów i przekaże punkty swojego państwa podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dziewczynka miała szansę reprezentować swój kraj podczas tegorocznego konkursu z piosenką “Mee”, lecz niestety okazało się, że choruje na koronawirusa, więc była zmuszona zrezygnować z udziału w finale narodowym swojego państwa. Nasza redakcja młodej wokalistce życzy dużo zdrowia!

 

źródło: eurovoix.com, Youtube.com, własne, dziennikwschodni.pl, radiozet.pl, TVP.pl., fakt.pl (fot.)

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts
%d bloggers like this: